אני עושה יוגה! איזה דבר הזוי זה, כבר תקופה ארוכה (מעל חמישה חודשים) אני מתרגל יוגה מסוג ביקראם יוגה, מי היה מאמין.
כל החיים שלי בעיקר בסביבה שגדלתי בה שהיו אומרים יוגה מיד זה היה מתקשר לדתות משונות או לכתות בהודו, מדיטציה וכדומה.

גילוי קטן: אני לא חובב ספורט כי אין לי צורך בזה אני מספיק ספורטיבי נמרץ ורזה גם בלי לעשות משהו מיוחד בשביל זה.
החלטתי ללכת לשם כי אני אוהב לנסות דברים חדשים ובעיקר כדי ללכת לפרוק אנרגיות, בעיקר שליליות, זה לא בדיוק הצליח אבל זה הצליח ללמוד אותי דברים אחרים (אני מקוה ככה בכל אופן).

בשיעור הראשון שלקחתי חשבתי שאני מתפוצץ מצחוק מהתרגיל הראשון שנקרא תרגיל פראנאיאמה שזה נשימות עמודות בעמידה, בפראנאיאמה נושמים עמוק דרך האף ושואפים את זה דרך הפה מתי ש20-30 איש עושים את זה ביחד זה משמיע רעש מוזר, מוזר לפעם ראשונה בכל אופן.

עוד כמה מילים בכללי מדובר ביוגה מסוג ביקראם יוגה או יוגה חמה, למה חמה? כי היא מתבצעת בחדר שמחומם ל-39-41 מעלות ו-60 אחוז לחות! כל מי שאני מספר לו את זה בפעם הראשונה חושב שאני מזוכיסט אבל אני לא כזה זה סך הכל עושה טוב לגוף מרגיע אותו ובסופו של דבר מוציא ממנו איזה ליטר זיעה ו-1000 קולוריות במהלך ה-90 דקות (זה עובר במהירות לא מוסברת) שנמצאים בחדר שם.
ס"ה זה נשמע תיאור מזעזע אבל לא כזה מסריח שם אולי אפילו בכלל לא מסריח, זה קצת מוזר לראות אנשים ועוד יותר נשים שבחיי היום יום שלהם הם נקיים ואסטטיים לראות אותם רטובים מהראש עד כף הרגל בזיעה.
בביקראם יוגה עושים סידרה של 26 תרגילים שחוזרים עליהם כל שיעור באופן מדויק.
כל הגוף נפתח, כל הנקבוביות בעור שמתות כל היום בתוך הבגדים במשרד או בבית או בכל מקום אחר מתעוררות לחיים במהלך השיעור הזה.
כל שריר ושריר בגוף מגיעים אליו במהלך ה-26 תרגילים האלה, שרירים שאתה חושב שלא קיימים בכלל קמים לתחייה ובועטים בך

וככה זה ממשיך עד תרגיל מספר 26 קאפאלאבאטי נשיפות האש, זה מוציא ממך את הטיפת מיץ האחרונה ומדובר ס"ה בתרגיל נשיפות אבל בקצב מאוד אינטנסיבי, כל העורקים בצוואר מתנפחים לך מול העיניים במראה.

בין לבין יש גם את תנוחת הכיסא הנשר קשת בעמידה קוברה צב ישיבה בפיסוק חגב פיתול עמוד שידרה ועוד.

יש לכם קוצים בתחת? זה המקום להוציא אותם, נכון זה קשה, אבל זה אפשרי, אני יכול להעיד על עצמי שזה עזר לי טיפה.
שמישהו אומר אין לי כוח, אני לא יוכל, זה אומר שהוא לא רוצה כי עם קצת רצון הוא יכול לעשות כמעט כל דבר שהוא רוצה, רק צריך להפעיל את הרצון הזה.

ביקראם יוגה ישראל  נמצאת בתל אביב, מומלץ לכולם בעיקר לחובבי ספורט הרזיה דיאטה וכד' אפשר לקחת שבוע נסיון תמורת 100 שקלים ולבוא כמה שאתם רוצים רק כדי לראות ולהרגיש במה מדובר, בהחלט יש מצב שתישברו באמצע ותחליטו שקשה לכם אבל אל תישברו כל כך מהם.

13 שאבאסאנה – תנוחת המת שוכבים על הגב רגלים טיפה פתוחות הידיים פרוסות לצדדים העורף שטוח על הרצפה זה קורה בסוף סדרת תרגילי העמידה נשכבים על הרצפה למשך 2 דקות בלי שום תזוזה, 2 דקות שזה רק אתה והרצפה, כל הגוף שוקע-קורס לתוך עצמו מצד אחד ומתמלא חיים מצד אחר. נראה שכל הכיתה מחכה לתרגיל הזה כי כשהוא מגיע אז עולות אנחות רווחה מכל עבר. עושים את הרגיל הזה גם בין תרגיל אחד לשני אבל רק למשך 20 שניות בערך.

אני שאני מחשיב את עצמי סופר אנרגטי, בעל יכולת שיווי משקל, ואין לי שום פחד גבהים, ושהייתי צעיר יותר הייתי נוהג לעשות לעצמי תרגילים של שיווי משקל על מקומות ממש גבוהים וצרים.

הגענו לתרגיל מספר 7 בשם טולאדאנדאסאנה שצריך לעמוד בו בצורה מאוד מפותלת על רגל אחת בעמידה ואני פשוט לא הצלחתי ואנשים מסביב מבוגרים וצעירים כאחת עושים את זה ללא כל מאמץ עם רוגע על הפנים אמרתי למדריך אחרי השיעור הראשון לא יכול להיות שאני לא מצליח לעשות דבר פשוט כזה והיום אחרי יותר מ-5 חודשים הטולאדאנדאסאנה כבר פחות מסובך ממה שזה היה נראה לי ואני מתמודד עם זה יפה. ויש עוד תרגיל או שנים מהסוג הזה שאני מצליח כבר.

תרגיל מספר 11 טאדאסאנה – תנוחת העץ זה באמת הגאווה שלי, אני כמעט מצליח לעשות אותו בצורה מושלמת (עם רגל אחת בינתיים) בטאדאסאנה יושבים על קצות האצבעות של אחת הרגלים כשכף הרגל השניה נמצאת באזור בברך של הרגל העומדת על הריצפה והידיים באותו הזמן משולבת באמצע החזה, הזוי? כבר לא. תנוחה מאוד מרגיעה.

כתבתי בהתחלה שזה אולי לימד אותי דברים אחרים אז למדתי קצת פרופורציות על החיים, חום זה לא חום באמת ואפשר להתמודד איתו בכל צורה שהיא רק צריך ללמוד לנשום רגוע, השבוע הייתי בסיני (נכתוב על זה בהמשך) בחום של 42 מעלות והיה די נעים אפילו, אני לא ממש פונקציה כי אני לא סובל לא מחום ולא מקור מסתדר עם שניהם יופי.

בעצם זה לא ממש נכון, זה מתאים לכולם לנשים גברים צעירים ומבוגרים כאחד, שמנים רזים, עם נסיון ביוגה וחסרי נסיון לגמרי כמוני.
מומלץ לכאבי גב, כאבי שרירים מכל סוג שהוא ובכלל זה מאוד בריא, היה כמה פעמים במהלך החורף שהגעתי קצת מצונן ויצאתי בריא כמו סוס, כאבי גב שהיו לי מידי פעם נעלמו ולא חוזרים יותר.

זה גם סוג של פוסט פרידה אז תודה ל: בת, רימון, אפרת, עופרי, יעל, ענת, תודה לכם שקיבלת אותי כמו שאני למרות שאני חריג בסביבה שלכם, ותודה לכל מי ששכחתי על העידוד ההכוונה התמיכה לכל אורך הדרך, ולכולם שיהיה לנו המשך נעים בברכת Namaste.

לכתבה המקורית כנס לקישור

 

http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?entryId=2073522&skip=1

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formSubmit