6
יוגה לאחר לידה

כולנו מכירים את החשיבות של יוגה בחיים המודרניים, אך לא כולם מודעים לאפקטיביות של יוגה לאחר הלידה. למרות שכיום ישנן סדנאות המתמחות ביוגה לנשים, ובמיוחד ביוגה לנשים בהריון, יוגה לאחר הלידה הפכה פופולארית רק לאחר שהמתאמנות שחוו זאת בעצמן החלו להפנים את החשיבות של יוגה עבורן. יוגה לאחר הלידה היא למעשה התרפיה הבריאה והנכונה ביותר, אותה יכולה לעבור אישה לאחר חוויה מופלאה כמו לידה. בהתחשב בעובדה שיוגה לאחר הלידה לא דורשת נטילת כדורים או אמצעים אחרים המזיקים לגוף, מדובר על האופציה האולטימטיבית לחזור לשגרת חיים נכונה ובריאה.

למה צריך יוגה אחרי הלידה?

ההבדל בין יוגה לאחר הלידה לבין יוגה רגילה הוא למעשה בהתמקדות בתרגילים. בעוד ביוגה רגילה ישנם אלמנטים רבים של אימון אירובי, יוגה לאחר הלידה תעבוד יותר על שרירי האגן ועל שיטות נשימה. מטרתה של יוגה לאחר הלידה היא להחזיר את האישה לחיים בריאים בזמן הקצר ביותר. יוגה לאחר הלידה חייבת להיעשות על ידי גורם ומדריך מוסמך שהוכשר ע"י מוסד מוכר כגון מכללת וינגייט, על מנת להבטיח יעילות וביטחון, וכדאי לעשות זאת גם במקום בעל תעודות וותק. מצד שני, ניתן גם לבצע יוגה לאחר הלידה בצורה פרטית על ידי קלטות הדרכה שונות. כמובן שגם כאן חשוב לבדוק את המקור של אותן קלטות על מנת להבטיח אימון בריא.
הרבה מאוד רופאים ממליצים לתרגל יוגה לאחר הלידה כבר כ-6 שבועות מרגע היציאה מבית החולים.

5
1
מתנת היוגה

בעזרת יוגה לאחר הלידה מתנסה האישה בחיזוק שרירי הגב וחגורת הכתפיים, ולמעשה משחררת את כל השרירים שעבדו קשה במהלך ההריון. יוגה לאחר הלידה עוזרת להרפיה של הגוף, ולעיתים מתמקדת במרכיבים מנטאליים לא פחות מאשר בתרגילים פיזיים. המטרה של יוגה לאחר הלידה היא להשרות ביטחון ושלווה על האם הטרייה, בדרך הטבעית והבטוחה ביותר ויכולה אף להיות רעיון למתנה מקורית ליולדת הטריה. סדנאות ליוגה בדרך כלל משלבות מספר מתאמנות ביחד, על מנת להשרות ביטחון ואמונה האחת בשנייה. תרגול נכון של יוגה לאחר הלידה עוזר להתגבר על מצבי רוח ומקל על תופעות לוואי כמו שינוי במצבי הרוח או דיכאון. יוגה לאחר הלידה היא מתנה שקיבל העולם – וככל שנקדים להבין זאת, כן ייטב.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formSubmit