חוגי יוגה הפכו בשנים האחרונות עבור אוכלוסיה גדולה מאוד לדרך חיים לכל דבר.

חוג יוגה הוא למעשה הזמן היחיד בו יכול האדם להירגע ולבצע פעילות, אשר אינה כרוכה במרדף אחר משפחה או כסף.

חוגי היוגה בתל אביב למשל, אשר הגיעו מהמזרח הרחוק, יודעים כבר להציע היום מגוון שיטות וטיפולי יוגה שונים, אשר מתאימים לכל אחד האופן אישי.

אם בעבר היה נהוג להתייחס אל חוגי יוגה כאל פריבילגיה של זמן פנוי, הרי שכיום כבר ברור, שמדובר על אחד מהבילויים ההכרחיים, על מנת לשמור על אורח חיים תקין ובריאות הגוף והנפש.

העניין המעניין לגבי חוגי יוגה הוא דווקא העובדה, שהם אינם מחייבים התמסרות טוטאלית, כמו חדרי כושר לדוגמא. ניתן לבצע יוגה בבית או במרכזים מקצועיים בתקופות מסוימות, ולשלב את זה עם מהלך חיים אחר.

יוגה - פתוח לכולם

הנתון המפליא ביותר לגבי חוגי יוגה הוא הפתיחות שלהם לגבי מתנסים חדשים:

חוגי יוגה אינם דורשים כושר גופני מסוים ולמעשה מתאימים לכל יכולת גופנית.

עובדה זו הופכת חשובה יותר, כאשר נתקלים באוכלוסיה הנוהגת לעשות יוגה באופן תדיר ובשיפור איכות החיים שהם עוברים לאחר מסגרת יוגה בנויה בעלת המשכיות.

ההבדל בין חוגי יוגה בתל אביב באים לידי ביטוי בדרך כלל באופי האימון.

ישנם חוגי יוגה המתמקדים בעבודה אישית ומספקים רק חדרים או מאמן, לעומת חוגי יוגה אחרים, אשר מעדיפים שיטות אחרות כמו: ביקראם יוגה , הנמשכים קצת יותר זמן בחדר מחומם, ומתמקדים בנשימה, ריכוז ושליטה בגוף.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, יוגה אינה עוזרת רק לטיפוח ועיצוב הגוף, אלא משפיעה לא פחות גם על אלמנטים מנטאליים.

על הגוף ונפש

בעזרת תרגול נכון של יוגה ניתן להגיע אל שלווה פנימית המשפיעה על כל מהלך החיים, הרבה אחרי שהחוג מסתיים.

תרגולי יוגה רבים משתמשים בשיטות אירובי שונות, על מנת למקסם את התועלת שלהם, בעזרת התרגילים והמדריכים הנכונים. בנוסף, תרגילי יוגה אינם פוגעים בשרירים או בעצמות בגוף, ולכן מומלצים יותר על ידי רופאים,

כל מי שמתעסק בלימודי רפואה משלימה ופיזיותרפיסטים. למעשה, שילוב של תרגילי יוגה עם תזונה נכונה יעיל פי כמה מאשר ריצה עצמאית או ניסיונות דיאטה קיצוניים

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formSubmit